O nás

Velká cena Michalova začala už v roce 1995 a to jen proto, že se u pana Ivana Štrobla v krámku scházeli sousedi na pivo a jak to bývá, tak u piva vznikají nejlepší nápady. A tady to začalo. Vznikl první nápad uspořádat závod traktorů v Michalově, který se rychle ujal a byla uspořádána první "Velká cena Michalova". Závodilo se v jízdě s přívěsem do kopce, couvalo se s přívěsem z kopce. Některé borce napadlo při couvání z kopce vykvaltovat, ale bohužel to nebyl nejlepší nápad, byl to fofr.

Další ročník se odmlčel až do roku 2010, kdy se parta "michaláků" dohodla, že by se v obci mělo něco začít dít. A tak došlo k tomu, že se Velká cena Michalova začala konat pravidelně každý rok. 

Během třech ročníků k nám zavítali němečtí přátelé z Rudertingu. Poprvé byli tři, další rok čtyři a naposledy jich přijelo šest. Největší zajímavostí je, že přijeli na traktorech po ose (86 km)! Pokaždé se zúčastnili soutěží, které jsme připravili.

V roce 2017 bylo 400 let naší obce a tak se Velká cena Michalova pojala trochu historicky hlavně s veterány traktorů. Od té doby nechyběli veteráni na žádné z následujících traktoriád.

V roce 2019 se Velká cena Michalova nekonala z důvodů rekonstrukce silnice v obci Stachy a špatnému příjezdu do Michalova. To nás ale nakoplo a v roce 2020 bychom chtěli celou akci pojmout ve větším měřítku a překvapit zájemce o tuto show...

A jedno důležité upozornění na závěr, na velké ceně Michalova neuvidíte žádná bahna, ale jen soutěže, na kterých jde hlavně o srandu, kterou si ze sebe rádi děláme.

Termín: 13. 7. 2024
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!